You are here2013 Committee

2013 Committee


By cjeerage - Posted on 14 February 2013

President

Shantala Bhandi
(shantalabhandi@gmail.com)

Executive Committee

  1. Vice-President - Vasudha Hegde
  2. Vice-President -Dhananjaya Kengaiah
  3. General Secretary - Santosh Dixit
  4. Treasurer - Prasad Iyengar
  5. Entertainment Chair - Sudatta Gautam
  6. Member Relationship Chair- Ravi Krishnappa

Advisors

  1. Suresh Babu
  2. Raghu Halur

Entertainment Committee

  1. Sudatta Gautam (Entertainment Chair)
  2. Roopa Anand (Lead)
  3. Shrinath Badarinath
  4. Usha Hebbar
  5. Sindhu Gowri
  6. Neetha Paramesh
  7. Vivek Shanbhag
  8. Ramya Abhijit
  9. Kiran Parvatikar
  10. Pamod Kamath

Marketing Committee

  1. Rajendra Hegde
  2. Raghu Reddy
  3. Prasad Iyengar
  4. Muralidhar Rao

Event Management

  1. Satish Gowdra (Lead)
  2. Venu T Gopal
  3. Basavaraj Banakar
  4. Sreepada Hegde

Sound And lighting

  1. Vani Kulkarni
  2. Girish Dandin
  3. Vasanth Kumar Balagere
  4. Nandkishor S Rane

Creative Committee

  1. Mala Nagaraj (Lead)
  2. Geeta Bhatt
  3. Anu Girish
  4. Shubha kulkarni

Hospitality Committee

  1. Archana Upadhya
  2. Parimala Muralidhara
  3. Pallavi M H
  4. Pallavi Padubidri
  5. Priya Hegde
  6. Vani Hegde
  7. Rekha K N
  8. Vani Venkata

Magazine Committee

  1. Srinivas PS (Lead)
  2. Manjula Bhadraswami
  3. Pratap Prasad
  4. Mithun Guddethota
  5. Rekha K N
  6. Sanjeev Murthy
  7. Hima Bindu
  8. Ruchira Madhukrishnamurthy

Newsletter and Publicity

  1. Rajendra Hegde

Telephone Invitation Team

  1. Shreya Halur
  2. Tulasi Shashikanth Rao
  3. Abhinav Sheshaprasad Chikkatur
  4. Nidhi Vivek Bhat

Web Committee

  1. Rajendra Hegde
  2. Chaitanya Jeerage
  3. Poornima Mohan
  4. Suguna Sheshaprasad

Photography/Video

  1. Ravishekhar
  2. Girisha Puttaswami
  3. Amethyst Fotografix
  4. Yogi Subbaiah
  5. Srinivas P S
  6. Manayya
  7. Narsimhamurthy Hebbar
  8. Vivek Bhat

Food Committee

  1. Nisha Pradeep
  2. Manayya
  3. Prajwal Bellignur

Camping & Sports

  1. Srinivas Mandyam
  2. Venu T Gopal
  3. Pradeep Naduthota

Membership Committee

  1. Aravind Bairy
  2. Sandhya Subbaramoo
  3. Pradeep Naduthota
  4. Tammanna Gowda
  5. Rudra Prasad
  6. Ragha Muddaiah

Sevathon Committee

  1. Shubha Kulkarni
  2. Rajendra Hegde

Independence Day Float Parade Committee

  1. Sujay Ramaiah
  2. Rekha Mayya
  3. Mala Nagaraj
  4. Shubha Kulkarni
  5. Pallavi Padubidri
  6. Manju Gurunath
  7. Anu Gireesh
  8. Satish Gowdra

Storage Committee

  1. Shantala Bhandi
  2. Rajendra Hegde
  3. Vasudha Hegde
  4. Mala Nagaraj
  5. Shubha Kulkarni

Pakpatu Judges Panel

  1. Vishwanand Pattanashetty
  2. Sudatta Gautham
  3. Mahantesh Udikeri

Youth Committee

  1. Sharmila Vidyadhara(Lead)
  2. Kunju Sridhar
  3. Akhil Subbarao
  4. Shruti
  5. Rahul Mohan
  6. Pooja Rao
  7. Suhas Shekar
  8. Sathvik Gowda
  9. Ruchira Krishnamurthy
  10. Maya Mohan
  11. Anisha Upadhya
  12. Manasvini Hothur
  13. Chaitra Subbarao
  14. Varsha Dinesh
  15. Deepa Sridhar
  16. Neha Gubbi
  17. Preethisiri Bhat
  18. Prajwal Bellagnur
  19. Pramukh Naduthota
  20. Hima Bindu

Like this on Facebook

Our Partners